SPECJALISTYCZNE AUTOMATY PAKUJĄCE I DOZUJĄCE

Jesteśmy doświadczonym producentem urządzeń na potrzeby zakładów działających w branżach spożywczej czy chemicznej. Stosujemy innowacyjne rozwiązania, aby dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości profesjonalne automaty pakujące dopasowane do ich potrzeb. Posiadamy szeroki katalog produktów, wśród których znajdują się kompletne linie, jak i pojedyncze maszyny. Proponujemy rozwiązania, takie jak dozownik do jogurtu, czyli modele dopasowywane do konkretnych, specjalistycznych zadań. Dzięki temu nasza oferta odpowiada potrzebom przedsiębiorstw funkcjonujących w wielu sektorach przemysłu.

Maszyny pakujące dla branż przemysłowych

Przy tworzeniu maszyn wykorzystujemy innowacyjne technologie, w tym opatentowane rozwiązania. Wszystko, aby maszyny pakujące wyróżniały się najwyższą jakością i funkcjonalnością. Oferujemy zarówno urządzenia automatyczne, jak i półautomatyczne, dzięki czemu łatwo dopasować je do już istniejących linii. Specjalistyczne maszyny dozujące posiadają wymienne elementy, które pozwalają na wprowadzenie szybkich zmian w procesie. Stal nierdzewna oraz inne wytrzymałe materiały wykorzystane do wykonania każdego z elementów, sprawiają, że produkty z naszego katalogu sprawdzają się w wymagających branżach, gdzie kontrola warunków pakowania podlega ścisłym regulacjom.

Co to jest pakowanie próżniowe?

System pakowania próżniowego pozwala na dłuższe przechowywanie żywności, zachowując tym samym jej świeżość i smak. To popularna metoda używana jest głównie w przemyśle spożywczym. Służy do tego m.in. maszynka do pakowania hermetycznego, dzięki której usuwa się powietrze z opakowania przed jego zamknięciem. Zapobiega to rozwojowi pleśni, bakterii i drożdży odpowiedzialnych za psucie się żywności.

Podstawowe typy maszyn pakujących – pionowe i poziome

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów urządzeń pakujących. W zależności od towaru, jego specyfiki czy konsystencji wykorzystuje się innego typu sprzęt. Pionowe maszyny pakujące pakują produkt w pionie, jak sama nazwa wskazuje. Zazwyczaj wykorzystywane są do produktów sypkich. Z kolei poziome maszyny pakujące napełniają w poziomie towary płynne. Każde urządzenie posiada dodatkowe moduły usprawniające cały proces. Wybierając konkretny rodzaj, warto wziąć pod uwagę typ opakowań oraz ich szczelność i wytrzymałość.