Zakłady zajmujące się przetwórstwem nabiału potrzebują maszyn, które zostały dopasowane do wysokich standardów obowiązujących tę branżę. KRAM FC zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń odpowiadających potrzebom nowoczesnych firm stawiających na innowacyjne technologie. Dozownik jogurtu to jedno ze specjalistycznych rozwiązań usprawniających pracę linii produkcyjnych dzięki precyzyjnemu i efektywnemu działaniu. Ten typ urządzenia wyróżnia się funkcjonalnością i możliwością wykorzystania go w przypadku dozowania produktów o różnej konsystencji.

Wykorzystanie dozownika do jogurtu w przemyśle

Produkcja wyrobów mlecznych wymaga zastosowania urządzeń, które pozwalają na ich precyzyjne odmierzanie, a przy tym odznaczają się wysoką wydajnością oraz jakością wykonania. Na uwadze trzeba mieć przy tym konieczność efektywnego dozowania produktów o różnej konsystencji. Wyprodukowany przez nas dozownik do jogurtów MAX JT pozwala na odmierzanie wyrobów półpłynnych, płynnych i pastowych. Dzięki temu sprawdza się jako wydajne uzupełnienie linii produkcyjnych w zakładach zajmujących się wytwarzaniem produktów o różnej charakterystyce. Umożliwia przy tym napełnianie opakowań w formie słoików, worków, butelek, kubków czy wiaderek.

Charakterystyka dozownika do jogurtu MAX JT

Budowa urządzenia oraz wykorzystane w nim technologie zostały przystosowane do standardów produkcyjnych nowoczesnych przedsiębiorstw przemysłu spożywczego. Zastosowano w nim pionową konstrukcję składającą się ze zbiornika, instalacji rurowej oraz pomp produktu i instalacji mycia. Projektujemy i wykonujemy maszyny do przemysłu mleczarskiego z myślą o ich maksymalnej funkcjonalności, łatwości utrzymania i wysokiej wydajności. Model ten zasilany jest elektrycznie i wykorzystuje sprężone powietrze do osiągnięcia najwyższej precyzji dozowania w trybie masowym, wagowym lub innym, wybranym przez operatora.

Ze względu na możliwość zastosowania urządzenia w przypadku dozowania produktów o różnych konsystencjach, mogą korzystać z niego również firmy spoza sektora zajmującego się przetwórstwem nabiału. Dozownik do jogurtu sprawdzi się również jako element linii technologicznych i pakujących w zakładach produkujących sosy, dżemy, desery i miód. Projekt urządzenia sprawia, że doskonale nadaje się ono również do odmierzania produktów w branży kosmetologicznej, takich jak kremy i balsamy.

Czyszczenie i utrzymanie dozownika do jogurtu

Ze względu na zastosowanie w urządzeniu pompy odbioru mycia CIP, czyszczenie instalacji wewnątrz dozownika następuje automatycznie po zainicjowaniu tego procesu. Do wykonania konstrukcji posłużyła stal kwasoodporna oraz materiały nierdzewne, dzięki czemu jest ona łatwa w utrzymaniu czystości oraz odporna na powstawanie korozji w wyniku kontaktu z żywnością i wilgocią. Nasza firma prowadzi również profesjonalne usługi serwisowe urządzeń, co umożliwia specjalistyczne przeprowadzanie okresowych przeglądów oraz szybkie i efektywne radzenie sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Połączenie najwyższej jakości innowacyjnego projektu urządzenia i oferty usługowej pozwala nam wspierać przedsiębiorców w efektywnej realizacji celów biznesowych oraz zapobieganiu przestojom linii technologicznych.